Jak usunąć plik z dysku na zawsze

Jak usunąć plik z dysku na zawsze

Chyba każdego z nas niekiedy nachodzi pytanie: czy usunąłem dany plik i czy zrobiłem to na tyle skutecznie, ze nikt go nie odzyska? Jak powszechnie wiadomo, usuwanie danych z dysku twardego za pomocą kosza systemowego nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Nie jest wszakże żadną większą trudnością (nawet dla średniozaawansowanych jednostek) odzyskanie skasowanych w ten sposób plików, np. za pomocą jednego z wielu ogólnodostępnych programów do odzyskiwania danych.

Rozwiązaniem, stanowiącym strzał w dziesiątkę, dla osób chcących trwale wykasować przechowywane na komputerze dane może być m.in. darmowe narzędzie Hardwipe. Program ten skutecznie i permanentnie usuwa wskazane pliki, a następnie kilkukrotnie nadpisuje losowymi danymi zajmowaną przez nie przestrzeń dyskową. Tym sposobem sprawia, że odzyskanie wymazanych elementów staję się niemożliwe, nawet dla specjalistów.
Hardwipe jest idealną odpowiedzią na pytanie: jak trwale usunąć plik z komputera. Pozwala on szybko i trwale kasować zarówno pojedyncze pliki, foldery, karty pamięci jak również całą zawartość dysków twardych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.